Jak zapewnić sobie idealny makijaż oczu?

Perfekcyjnie umalowane oczy wyglądają pięknie, ale wielu kobietom trudno jest nie tylko osiągnąć, ale też utrzymać taki efekt. Malując więc oczy, trzeba starać się, by makijaż był piękny, ale też trwały. Można to sobie zapewnić za pomocą różnych trików.

Perfekcyjne wykonanie

By móc ładnie umalować oczy, trzeba na pewno posiadać trochę talentu i wprawy, ale jeszcze ważniejsze są stosowane kosmetyki i akcesoria. Za pomocą dobrych produktów można umalować się łatwiej i piękniej. Kiedy nie potrafi się wykonać równej kreski kredką, lepszym wyjściem może być zastosowanie linera. A jak wyjątkowo pięknie umalować się cieniem? Pomoże w tym dobry pędzel do blendowania, za pomocą którego można będzie modnie rozetrzeć cień i uzyskać bardzo atrakcyjny wygląd.
Ogromne znaczenie dla makijażu oczu ma także wygląd rzęs. Trzeba przede wszystkim zastosować dobry i świeży tusz, inaczej bowiem kosmetyk będzie osypywał się na policzki i odbijał na górnej powiece. Warto też starannie rozdzielić rzęsy i wystrzegać się nakładania zbyt grubej warstwy tuszu, gdyż nie wygląda to dobrze.

Jak zagwarantować trwałość?

Dobry tusz to podstawa jeśli chodzi o schludny wygląd makijażu. Jeśli rozcieńczy się zaschniętą mascarę, może rozmazywać się i sypać, a także znikać z rzęs w ciągu dnia. Kiedy zaś chce się uniknąć rozmazywania cieni i zbierania ich w załamaniach powiek, ważne jest nie tylko to, by wybrać dobre kosmetyki. Dobrze będzie też wcześniej zastosować bazę pod cienie – można też użyć bazy do makijażu bądź też, w awaryjnych sytuacjach, pokryć powieki przed umalowaniem pudrem. Taki trik sprawi, że makijaż utrzyma się znacznie dłużej.