Krem do rąk – must have na zimę

stosowanie kremu do rąk

Nadeszła zima a wraz z nią powrócił coroczny problem wysuszonych rąk. Dla wielu osób jest to prawdziwa męczarnia i nie ma się czemu dziwić. W końcu o dłoniach zwykło się mówić, że są one wizytówką danej osoby, ich wygląd jest więc niezwykle ważny, zimowa pora natomiast nie sprzyja mu ani trochę. Jak radzić sobie z popękaną skórą dłoni? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Krem do rąk – podstawowy produkt na zimę

Zdjęcie powyżej pochodzi z oferty kremów do rąk sklepu Cocolita

Krem do dłoni jest czymś, co powinno znajdować się w pobliżu każdej osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyzny przez cały okres trwania zimy. Jest to bowiem niezwykle ważne, by regularnie smarować nim dłonie. Dzięki temu nawykowi można uniknąć nieprzyjemnego swędzenia, zaczerwienienia oraz popękanej skóry dłoni.

Kremy do rąk – który z nich wybrać?

To, jaki krem do rąk wybrać w pełni zależy od rodzaju skóry dłoni oraz problemów, jakie jej dotyczą. Warto jednak mieć na uwadze, by nie kupować kremów nawilżających, posiadających w swoim składzie wodę. Używanie tego typu kosmetyków przyniesie bowiem odwrotny od pożądanego rezultat, kiedy zawarta w nim woda zamarznie w niskich temperaturach. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem są kremy przeznaczone dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Są one bowiem w pełni hipoalergiczne i wykonane wyłącznie ze składników naturalnego pochodzenia. Należy jednak przyznać, że są one dość tłuste i mogą być mało praktyczne w użytkowaniu. Pozostawią jednak one na dłoniach grubą warstwę ochronną, która z pewnością przyniesie ulgę popękanej skórze.