Czym wyróżnia się dobry balsam do ust?

balsam do ust Evveline Extrasoft Bio

Skuteczne balsamy do ust są doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn (zobacz balsamy do ust tutaj). Podstawowym działaniem, które musi spełnić balsam do ust to nawilżanie i regenerowanie, dzięki czemu można liczyć na kompleksową odbudowę skóry ust. Na rynku dostępne są także koloryzujące balsamy, które zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność. Ciekawą propozycją mogą okazać się także peelingujące balsamy, dzięki którym można pozbyć się martwego naskórka.

Skład ma znaczenie

Dobry balsam do ust powinien posiadać przede wszystkim sprawdzony skład, który oparty jest na naturalnych olejkach. Godne polecenia są kosmetyki oparte na olejku arganowym, który może pochwalić się dużą ilością kwasów tłuszczowych wzbogaconych witaminą E. Sporą zaletą oleju arganowego jest to, że nie posiada on intensywnego zapachu. Porządne balsamy do ust bardzo często oparte są także na oleju kokosowym, który doskonale nawilża usta i zapewnia doskonałą ochronę przed zimnem. Masło shea jest doskonałym zamiennikiem dla olejku kokosowego. Masło shea idealnie regeneruje skórę i zapewnia ochronę na długi czas.

Filtr SPF – co trzeba wiedzieć?

Pomadka ochronna do ust może posiadać także specjalne filtry, które mogą zapewnić ochronę nawet na 300 minut. Pamiętać należy o tym, że promienie słoneczne mogą zaszkodzić nawet w sezonie zimowym, dlatego też w tym okresie także warto postawić na kosmetyki z filtrem. Dobra pomadka ochronna do ust jest najprostszym sposobem na uniknięcie poparzenia skóry.