Jak wybrać dobry przyspieszacz opalania?

przyspieszacz-opalania

Przyspieszacz do opalania jest kosmetykiem, w który zaopatrzyć można się w niemal każdej drogerii i kosmetycznym sklepie internetowym. Nie wydłuża on trwałości opalenizny, przyczynia się jednak do tego, że można się nią cieszyć po znacznie krótszym czasie spędzonym na słońcu. Duże zainteresowanie przyspieszaczami opalania sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej tego typu kosmetyków. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jak rozpoznać te najlepsze.

Dobry skład przyspieszacza opalania

Chcąc uzyskać odpowiedź na pytanie o to, po które przyspieszacze opalania warto sięgać w pierwszej kolejności, należy zaznajomić się z ich składem. Powinny dominować w nim pochodne tyrozyny – związku organicznego znanego jako przekaźnik wewnątrzkomórkowy. Po rozsmarowaniu kosmetyku na skórze oraz jego ekspozycji na słońce pobudzają one tyrozynę znajdującą się w ludzkim ciele, a enzym ten zaczyna odpowiadać za jeszcze szybszą niż zwykle produkcję melaniny.

Obecność pochodnych tyrozyny w składzie kosmetyku nie jest jednak jedynym dowodem na to, że jest to dobry przyspieszacz opalania. Nie warto sięgać po te, które nie mają filtru SPF, niewskazane są przy tym również przyspieszacze z bardzo niskim filtrem. Przyspieszacz opalania, sam w sobie, nie chroni przecież skóry przed szkodliwymi skutkami promieniowania słonecznego. Filtr zapobiega poparzeniom słonecznym, a jednocześnie minimalizuje ryzyko pojawienia się zmian skórnych, które w przyszłości mogą prowadzić do choroby nowotworowej.

przyspieszacz-opalania

Przyspieszacze opalania i ich działanie

Chcąc mieć pewność, że kupuje się dobry kosmetyk, warto zapoznać się także z tymi informacjami, które bezpośrednio odnoszą się do sposobu jego używania. Przyspieszacze opalania nakłada się na skórę około pół godziny przed wyjściem na słońce, a pierwsze efekty można zauważyć po około dwóch godzinach przebywania w zasięgu promieni słonecznych. Producenci, którzy obiecują szybsze i jeszcze bardziej wydajne działanie kosmetyku, zazwyczaj wprowadzają w ten sposób w błąd jego potencjalnych nabywców.