Senelle marka kobiecych kosmetyków naturalnych

Senelle wyznaje, iż jej filozofia jest czymś więcej, niż samą troską o kobiece ciało. Miłość do natury była głównym powodem powstania firmy. Zamierzeniem firmy, było i nadal jest odnalezienie przez kobietę w ich produktach  cząstki samej siebie. 

Sekret Senelle, co nim jest?

Na sekret Senelle złożyły się nowoczesne sposoby gromadzenia surowców do produkcji kosmetyków. Drobiazgowość przy wyborze składników zaś, jest kluczowym elementem w  pielęgnacji kobiecego piękna.

Tajemnicze, aktywne składniki

Wszystkie serie ekologicznych kosmetyków bazują na olejowych substancjach aktywnych Oléoactif® DIAM oraz Oléoactif® Pomegranate.  Substancje to w  skrócie specjalistyczne esencje przeznaczone do pielęgnacji ciała. Innym aktywnym składnikiem jest kompleks lipidowy, który otrzymywany jest z dębu korkowego oraz palmy kokosowej. Aktywny kompleks lipidowy pozwala na skuteczną ochronę przed oznakami starzenia. 

Kolejną świetną kombinację składników dało połączenie wosku jojoba z wyciągiem z kwiatów granatu, takie łączenie surowców stanowi idealne źródło biofenoli ochronnych. Dodatkowo mechanizmy łagodzące wyrównują koloryt i znoszą wszelkie napięcia, pozostawiając zachwycający i pełen życia, młodzieńczy wygląd.

Pozostałe użyte składniki przy wytwarzaniu kosmetyków to: olej z kiełków pszenicy, olej chia, olej abisyński, masło Shea, ekstrakt z alg, hydrolizat skrobi kukurydzianej, kwas hialuronowy i inne

Dokonując wyboru produktów Sanelle, dla ułatwienia nabywców , firma wprowadziła podział ze względu na:

  • przeznaczenie (kosmetyki dla dzieci, dla kobiet i dla mężczyzn)
  • kosmetyki pielęgnacyjne (do ciała, do rąk, do twarzy, pod oczy)
  • konsystencja (kremy, serum, balsamy, olejki, peelingi, żele)
  • zastosowanie (tj. kurację przeciwzmarszczkowe,  przeciwtrądzikowe)
  • typ skóry (tj. cera mieszana, tłusta, wrażliwa)

Kosmetyki od Senelle nie zawierają szkodliwych barwników, sztucznych wypełniaczy oraz konserwantów, posiadają w zamian za to największe stężenie składników pochodzenia roślinnego. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że produkty Senelle nie są i nie były testowane na zwierzętach.