Jak sprawić, by pasma rosły szybciej? Kosmetyki na porost włosów

szampon na porost włosów

Co robić, gdy włosy nie chcą rosnąć, są łamliwe i suche? Warto sięgnąć wtedy po odpowiednio dobrane kosmetyki. Co na porost włosów jest najbardziej skuteczne? Czego szukać w składzie produktów do pielęgnacji?

Osłabione i wolno rosnące pasma? Szampon na porost włosów może pomóc

Wiele osób na różnym etapie życia zmaga się z wolno rosnącymi pasmami. Może to wynikać np. z osłabienia organizmu chorobą, niedoborów witamin i minerałów, zaburzeń hormonalnych lub nieodpowiednio przeprowadzanej pielęgnacji. W takim przypadku warto mieć pod ręką dobrej jakości kosmetyki, które – stosowane regularnie – mogą przynieść naprawdę spore efekty. Najczęściej sięga się po szampon na porost włosów, który ma działanie wzmacniające, dzięki czemu nowe pasma odrastają mocne i lśniące. Produkty tego typu najczęściej można nabyć w drogeriach lub aptekach. Nierzadko są dostępne także w supermarketach i innych sklepach.

Co oprócz stosowania szamponu może przynieść zadowalające efekty?  

Wielu specjalistów podkreśla, że odżywka na porost włosów stosowana razem z szamponem z tej samej serii, może wzmocnić pozytywny efekt. Warto także od czasu do czasu nałożyć na skórę głowy maskę regenerującą lub użyć wcierki do włosów. Takie połączenie pozwoli szybko odbudować zniszczone i wolno rosnące pasma.

Na uwagę zasługują też składniki, które są najczęściej stosowane w produktach kosmetycznych na porost włosów. Wymienić można tutaj m.in. biotynę, keratynę, ekstrakt z żeń-szenia, wyciąg z chrzanu, ekstrakt z majeranku i wiele innych.

szampon na porost włosów

Jaki wpływ na kondycję włosów ma styl życia?

Nie da się ukryć, że ogólna kondycja organizmu może odzwierciedlać się na zewnątrz. Zwykle objawia się to łamliwością oraz kruchością paznokci i włosów lub problemami skórnymi. Kiedy pasma nie rosną tak szybko jak kiedyś, warto udać się do lekarza, by wykluczyć różnego rodzaju choroby lub niedobory. Należy także przyjrzeć się swojemu trybowi życia – stres i za mało snu również może pogorszyć kondycję pasm.