Krem do depilacji miejsc intymnych – sposób użycia i przeciwwskazania

depilacja wymaga szczególnej uwagi

Poprawne stosowanie kremu do depilacji miejsc intymnych jest kluczowe, aby uzyskać optymalny efekt i nie podrażnić skóry. Dlatego warto wybierać tylko dobre kremy do golenia od renomowanych producentów oraz zawsze sprawdzać skład danego preparatu przed jego aplikacją. Ponadto dobrze jest też wiedzieć, jakie są przeciwwskazania do używania popularnych kremów do depilacji.

Krem do depilacji miejsc intymnych – sposób użycia

Przed nałożeniem kremu do depilacji na wybrany fragment skóry, trzeba najpierw dane miejsce delikatnie umyć i osuszyć. Następnie należy nanieść niewielką ilość kremu na skórę i rozprowadzić go równomiernie, uważając, aby preparat nie miał styczności z wrażliwą śluzówką. Krem do golenia miejsc intymnych powinien być pozostawiony na skórze dokładnie tyle minut, ile przewiduje jego producent. Po tym czasie trzeba jak najszybciej usunąć krem, zbierając go charakterystycznym ruchem pod włos przy pomocy specjalnej szpatułki.

Kolejnym krokiem powinno być dokładne opłukanie miejsc intymnych wodą oraz osuszenie skóry ręcznikiem. Jeśli cała procedura została wykonana poprawnie, to skóra w miejscu depilacji będzie gładka, nawilżona i co najważniejsze pozbawiona zbędnego owłosienia.

Krem do depilacji miejsc intymnych – przeciwwskazania

Depilacja miejsc intymnych przy użyciu kremu nie może być stosowana, jeśli skóra jest uszkodzona, podrażniona, posiada widoczne zmiany chorobowe lub rany. Odradza się także aplikowanie kremu do golenia na skórę opaloną oraz na skórę bardzo wrażliwą. Osoby ze skłonnościami do alergii skórnych również powinny uważać na tego typu preparaty. Dlatego chcąc sprawdzić, czy dany krem nie wywoła u nas reakcji alergicznej, warto przed jego zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową na przedramieniu lub łydce.

Podsumowując, to ważne, aby wiedzieć, jak poprawnie stosować krem do depilacji miejsc intymnych. Jednak pomimo pewnych przeciwwskazań tego typu preparat jest w pełni bezpieczny i może być używany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn w zależności od bieżących potrzeb.