Serum z peptydami – jak działa? Kiedy warto?

serum do twarzy

Serum z peptydami to popularny kosmetyk, po który sięga coraz to więcej osób. Jest coraz łatwiej dostępne, znajdziesz je również w popularnych drogeriach, takich jak Cocolita. Okazuje się że serum peptydowe może mieć zbawienny wpływ na cerę. Sprawdź, czym właściwie są tego typu kosmetyki i jak działają!

Czym są peptydy i jak działają?

Peptydy to organiczne związki chemiczne, co istotne – naturalne. Można podzielić je na kilka rodzajów. Wyróżnia się:

  • peptydy rozkurczające – wykazują silne działanie przeciwzmarszczkowe, jak sama nazwa wskazuje, rozkurczają mięśnie,
  • peptydy sygnałowe – stymulują produkcję kolagenu, regenerację skóry, a także wzrost fibroblastów,
  • peptydy transportujące – są to m.in. tripeptydy, dipeptydy oraz tetrapeptydy, transportuą substancje do wnętrza skóry.

Serum peptydowe poprawia koloryt skóry, przyspiesza procesy naprawcze, a także wygładza zmarszczki – głównie te płytkie, jednak przy regularnym stosowaniu – również tę głębsze. Co więcej, peptydy wpływają na syntezę nie tylko kolagenu, ale również elastyny.

Peptydów nie zaleca się łączyć z witaminą C oraz kwasami złuszczającymi. Tracą swoje właściwości, gdy pH jest kwaśne. Najlepiej stosować je na noc, z kolei serum z witaminą C – rano. Peptydy można łączyć z retinolem, a także ceramidami.

Kiedy warto zakupić serum z peptydami?

Zastanawiasz się, czy warto stosować peptydy na twarz? Serum peptydowe to propozycja dla każdego – niezależnie od płci, a nawet wieku. Doskonale sprawdzi się w przypadku cer potrzebujących nawilżenia, a także tych, które posiadają już widoczne pierwsze zmiany oraz oznaki starzenia.

Serum z peptydami okaże się szczególnie pomocne w okresie jesienno-zimowym, kiedy to skóra jest bardziej narażona na ewentualne uszkodzenia i wysuszenie. Taki kosmetyk pomoże w odbudowaniu wysuszonej, podrażnionej skóry. Kosmetyki z peptydami mogą być łączone również z innymi, cennymi składnikami odżywczymi. Wówczas ich działanie jest skuteczniejsze i kompleksowe. Peptydy warto wprowadzić do swojej pielęgnacji, jednak to, co jest najważniejsze – to regularne stosowanie kosmetyku. Tylko w ten sposób możesz liczyć na realne, satysfakcjonujące efekty.